Obecnie w skali kraju jest ich 10000, które zlokalizowane są nie tylko w dużych aglomeracjach, ale również na mniej zagęszczonych obszarach kraju. ORLEN Paczka umożliwia kilka różnych metod odbioru zamówień, które przedstawiamy poniżej. Pytanie o maksymalną wielkość paczki, którą można odebrać z paczkomatu Orlen, jest często zadawane.

Jak działa ORLEN Paczka? Ile czasu na odbiór ma każdy z nas?

Nie musisz się przy tym obawiać, że Twój region mógł zostać pominięty – w skali całego kraju, łączna liczba punktów odbiorczo-nadawczych jest ogromna i cały czas rośnie. Mając już wybrany swój ulubiony punkt odbioru ORLEN Paczki, odbiór przesyłki jest bajecznie wręcz łatwy. Wszystko szybko, bez zbędnych komplikacji i bezpiecznie. Po potwierdzeniu formularza zostaną przedstawione Ci oferty poszczególnych firm kurierskich z uwzględnieniem czasu dostawy i ceny.

Wymiary przesyłek w Orlen Paczka

Dzięki nim można odebrać paczkę o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności czekania na kuriera. Jeśli zastanawiasz się, jak odebrać paczkę z paczkomatu Orlen, to warto zapoznać się z prostymi krokami, które ułatwią ten proces. Dobrą wiadomością natomiast jest fakt, że znaczna większość paczek, które dotarły do automatów lub punktów partnerskich, są możliwe do odebrania w sobotę lub niedzielę. Aby się upewnić, że nie musisz czekać do poniedziałku – sprawdź w aplikacji albo na stronie godziny otwarcia miejsca, w którym czeka na Ciebie przesyłka. Czas dostawy ORLEN Paczki ze sklepów internetowych wynosi zazwyczaj 1-2 dni robocze, co oznacza naprawdę szybką realizację zamówień.

Taśma pakowa z logo firmy Solvent

Aplikacja Orlen Paczka umożliwia samodzielny wybór preferowanej skrytki, umieszczonej np. Dzięki aplikacji możesz bezpłatnie przedłużyć czas oczekiwania przesyłki w automacie o jeden dzień. Z informacji, które odnajdziemy na stronie, kurierzy ORLEN Paczki dostarczają przesyłki w dni robocze.

Gdzie można nadać Paczkę Orlen?

Jednym z nich jest sieć inteligentnych automatów paczkowych, dostępnych na stacjach benzynowych Orlen. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko oszczędzamy czas, ale także zyskujemy wygodę i elastyczność, mogąc wysyłać i odbierać paczki o dowolnej porze dnia i nocy. Czas oczekiwania na przesyłkę zamówioną do dowolnego punktu odbioru (każdy ze wspomnianych dziesięciu tysięcy) to zaledwie 1-2 dni robocze. Nie ma znaczenia lokalizacja punktu odbioru, jak i jego rodzaj – zakres czasu dotyczy jednakowo wybranych stacji paliw ORLEN, automatów odbiorczo-nadawczych oraz punktów partnerskich. Orlen Paczka to innowacyjna usługa, która umożliwia zarówno wysyłanie, jak i odbieranie paczek w dogodnych lokalizacjach, takich jak stacje benzynowe należące do Orlen.

  1. W ramach tego nowatorskiego rozwiązania ORLEN wykorzystuje swoją rozbudowaną sieć stacji benzynowych, które pełnią funkcję punktów odbioru przesyłek.
  2. Sprawdzisz ich ilość, godziny otwarcia oraz dokładny adres – wszystko w przystępny sposób, naniesione na mapie.
  3. Paczkę można nadać w automatach paczkowych, w kiosku RUCHu, na stacjach paliw Orlen czy w punkcie partnerskim.
  4. Jest nią Orlen Paczka, czyli kolejna usługa odbierania i nadawania przesyłek za pomocą automatów paczkowych.
  5. Orlen Paczka to innowacyjna usługa, która umożliwia zarówno wysyłanie, jak i odbieranie paczek w dogodnych lokalizacjach, takich jak stacje benzynowe należące do Orlen.

Jeżeli wiesz już, gdzie są automaty ORLEN Paczka lub wybrałeś odpowiedni punkt, który jest najbliżej Ciebie, warto dowiedzieć się, jak śledzić przesyłkę. Przede wszystkim, od momentu, w którym paczka zostanie zarejestrowana, dostajemy maila. Znajduje się w nim informacja o numerze przesyłki, a także link do śledzenia procesu. Jest on na bieżąco aktualizowany, gdy zmienia się status przesyłki.

Jednak InPost może pochwalić się większą ilością automatów paczkowych. To, ile zapłacisz za Orlen Paczka, jest zależne od wielkości i wagi paczki. Wpływ na cenę będzie miał również fakt, czy jesteś klientem indywidualnym czy biznesowym. Poniżej podajemy ceny Orlen Paczki dla nadawania przesyłek krajowych dla klientów indywidualnych.

Warto mieć też pod ręką wypełniacz a granulacie typu skropak. Jeśli wysyłasz produkty, które wymagają ostrożniejszego traktowania, Chiny i Rosja mogą stać się bezpieczną przystanią nie zapomnij o przyklejeniu etykiet typu „Uwaga szkło” czy „Nie rzucać”. Możesz też wykorzystać taśmę pakową z podobnymi napisami.

W tym miejscu zwróć uwagę na to, że na ten moment usługa Orlen Paczka – w przeciwieństwie do ofert takich firm jak kurier GLS lub kurier FedEx – nie realizuje dostaw zagranicznych. Paczkę można nadać w automatach paczkowych, w kiosku RUCHu, na stacjach paliw Orlen czy w punkcie partnerskim. To właśnie dzięki elastyczności Orlen Paczka jest korzystną alternatywą dla innych firm, jak kurier DPD.

Innym sposobem jest zainstalowanie aplikacji ORLEN Paczka. Tam należy wybrać interesującą nas przesyłkę i kliknąć przy niej „Więcej”. Ujrzysz wtedy listę, na której odnajdziesz „Status paczki”, dzięki któremu możesz dowiedzieć się, na jakim etapie znajduje się Twoja przesyłka. Koszt w przypadku klientów indywidualnych zarówno za małą, jak i standardową paczkę jest naprawdę zachęcający. Zapłacić za etykietę możemy jedynie na stronie internetowej podczas generowania formularza nadań.

Co możesz zrobić, gdy wiesz, że nie uda Ci się jej odebrać w tym terminie? Bez zmartwień – w aplikacji mobilnej możesz wydłużyć czas odbioru w zakładce ”szczegóły paczki”, jeśli odbierasz paczkę w automacie paczkowym. Niestety, nie ma możliwości skorzystania z tej usługi w przypadku punktów odbioru, a więc punktów partnerskich, kiosków RUCHu czy stacji paliw.

Paczkomaty Orlen zazwyczaj oferują różne rozmiary skrytek, więc należy wybrać tę, która najlepiej pasuje do Twojej paczki. Automaty paczkowe Orlen są dostępne dla użytkowników przez całą dobę, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób o zróżnicowanych rozkładach czasowych. Aby nadać przesyłkę za pośrednictwem ORLEN Paczki, wystarczy wypełnić formularz online i dokonać płatności elektronicznej. Następnie można skorzystać z dowolnego punktu nadania dostępnego w ramach usługi. Usługa ORLEN Paczka została wprowadzona w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na szybkie, bezpieczne i elastyczne dostarczanie zamówionych produktów. Podsumowując, obie usługi mają liczne zalety, choć to Orlen Paczka ma lepsze ceny i posiada funkcjonalną aplikację mobilną.

Nie ma konieczności udawać się na rekonesans – aplikacja w bardzo przystępny sposób umożliwi Ci zlokalizowanie wszystkich punktów odbioru. Sprawdzisz ich ilość, godziny otwarcia oraz dokładny adres – wszystko w przystępny sposób, naniesione na mapie. Trafiając na ten poradnik, prawdopodobnie już wiesz, że jest to sieć, z której pomocą możesz przesyłać paczki. „ORLEN Paczka dla biznesu” czy „ORLEN Paczka dla firm” to niejedyne opcje, które zapewnia przewoźnik. Osoby prywatne coraz chętniej wypróbowują nowego zawodnika na polu kurierskim, w związku z czym pojawiają się pytania dotyczące odbioru przesyłek.

Niemniej dalej jest to bardzo konkurencyjna kwota w stosunku do innych przewoźników. Na koniec pragniemy przypomnieć o trwającej akcji „Bestsellery w darmowej dostawie z ORLEN Paczką” w sklepie Morele.net. Zapoznaj się z najchętniej wybieranymi przez klientów artykułami, których dostawa nic nie będzie Cię kosztować.

Właśnie w aplikacji udostępniony będzie nam kod odbioru, kod QR, a także opcja zdalnego otwierania skrzynki. W ten sposób bez kłopotu otrzymasz dostęp do swojej przesyłki. Pozostaje wciąż wiele pytań dotyczących działania usługi ORLEN Paczka.

Wysyłka przede wszystkim zależy od nadawcy, w którego obowiązku jest przygotowanie i wysłanie produktu poprzez ORLEN Paczka. Etykieta nadawcza oraz kod nadania są ważne przez 2 tygodnie. W międzyczasie można oczywiście anulować etykietę oraz żądać zwrotu pieniędzy przez formularz reklamacyjny ORLEN Paczka.

Sama marka sukcesywnie się rozrasta – podczas gdy we wrześniu 2021 roku, w momencie rozpoczęcia działalności, było zaledwie 200 automatów paczkowych, dzisiaj w całym kraju jest ich już ponad ! Jest nią Orlen Paczka, czyli kolejna usługa odbierania i nadawania JPMorgan Bank podnosi prawdopodobieństwo transakcji Brexit-Forex przesyłek za pomocą automatów paczkowych. Sposób działania tych dwóch usług jest bardzo podobny, choć warto podkreślić, że Orlen Paczka jest na rynku znacznie krócej. To jednak nie oznacza, że nie może być dobrą alternatywą dla paczkomatów InPost.

Przejdźmy więc do szybkiego przeglądu tego, co zyskujesz wraz z wyborem mobilnej usługi ORLEN Paczka. Przekonaj się, jak wiele korzyści wiąże się z korzystania z aplikacji ORLEN Paczka. Śledzenie trasy Twojej paczki to zaledwie początek – ten artykuł przybliży Ci wszystkie możliwości, jakie oddaje w Twoje ręce aplikacja ORLEN Paczka. Poniższy poradnik napisany jest dla klienta indywidualnego. Klientów biznesowych obowiązują inne gabaryty i typy paczek. Po wstępnym ustawieniu Orlen Paczka, które wymaga wpisania numeru telefonu i potwierdzenia kodu weryfikacyjnego otrzymanego za pomocą SMS, możemy korzystać z aplikacji.

Domyślnie w usłudze Orlen Paczka mamy 3 dni na odbiór przesyłki. Czas ten możemy jednak wydłużyć w aplikacji mobilnej w zakładce “szczegóły paczki” jeśli odbieramy paczkę w automacie paczkowym. Usługa ta nie jest dostępna w przypadku punktów odbioru, czyli kiosków RUCHu, stacji paliw i punktach partnerskich (z logiem Orlen). Orlen Paczka to usługa wprowadzona w 2021 roku przez polski koncern wielobranżowy Orlen. W krótkim czasie stała się naturalną konkurencją dla Paczkomatów, którymi krajowy rynek paczkowy zrewolucjonizował kilka lat wcześniej kurier InPost. W ciągu niespełna trzech lat, bazując na wykorzystaniu marketingu własnego,  Orlen Paczka stał się jednym z najchętniej wybieranych kurierów w Polsce.

Maksymalna waga to 20 kg dla osób prywatnych, a 25 kg dla klientów biznesowych. Dokładne wymiary podane są na stronie podczas wypełniania formularza lub wśród sekcji FAQ. Czy można jakoś wydłużyć czas, w którym będzie na nas czekać ORLEN Paczka? Przedłużenie okresu jest możliwe, tylko wtedy, gdy przesyłka znajduje się w automacie paczkowym, a tę opcję znajdziesz w aplikacji mobilnej. Kiedy już wybierzesz odpowiednią skrytkę, należy uzupełnić wymagane zgody i oświadczenia dotyczące prywatności. Następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami dotyczącymi opłaty za nadanie Paczki Orlen.

Deixe um comentário

O seu endereço de email não será publicado. Campos obrigatórios marcados com *